Skuteczne zioła na sen i uspokojenie – Koniec z bezsennością

zioła na lepszy sen i bezsenność - kompozycjaProblemy ze snem to dość powszechna przypadłość. Codzienny stres, nadmiar obowiązków, przemęczenie – to tylko niektóre z czynników, które mogą skutkować gorszej jakości snem lub trudnościami w zasypianiu.

W uzyskaniu spokojnego, nieprzerwanego wypoczynku można wspomagać się naturalnymi metodami – mowa o ziołach na sen, czyli naparach z melisy, chmielu, szafranu czy rumianku.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem byłoby połączenie ekstraktów z tych ziół, co w domowych warunkach jest wyjątkowo trudne. To wyjaśnia, dlaczego rosnącą popularnością na rynku cieszą się kompleksowe preparaty i suplementy diety, takie jak Melatolin Plus (www.melatolin.pl), które stanowią unikalną mieszankę wyciągów z roślin. Zaletą takiego rozwiązania jest prostota stosowania i szerokie spektrum zastosowań.

 

Melisa – przykład zioła na sen i uspokojenie

melisa na uspokojenie i spokojny senMelisa stanowi przykład mocno popularnego zioła dobrego na sen. Jest znana ze swoich uspokajających właściwości. Wartością dodaną tego efektu jest w konsekwencji zmniejszenia napięcia, a to umożliwi łagodne zasypianie.

Wyeliminowanie codziennych napięć i stresujących sytuacji to nadrzędny cel każdej osoby, która pragnie zatroszczyć się o dobrą jakość snu. Napary z tego zioła były powszechnie stosowane w medycynie ludowej, zanim na rynku pojawiły się tak kompleksowe preparaty jak Melatolin Plus.

Co więcej, melisa zawiera lotne olejki, które również przyczyniają się do wyciszenia naszego układu nerwowego i złagodzenia stanów emocjonalnych podczas silnego wzburzenia. Dobroczynny wpływ takich naparów z melisy będzie jednak widoczny przy regularnym stosowaniu.

 

Szyszki chmielu – zapomniane zioło na bezsenność

szyszki chmielu dla lepszego snuChmiel, choć kojarzony z wytwarzaniem piwa, ma również inne właściwości. Bardzo często porasta dziko wilgotne tereny, jest jednak uprawiany w ramach zastosowania w branży zielarskiej.

Szyszki, czyli owocostany chmielu po zebraniu są z reguły suszone i przeznaczane do produkcji zioła na sen. Popularne kiedyś kąpiele w chmielu o prozdrowotnym działaniu zastępuje się dziś naparami do picia o charakterze wyciszającym i łagodzącym objawy stresu.

 

Jakie zioła na bezsenność? Poznaj nietypowe zastosowanie szafranu

szafran na bezsennośćSzafran jest znany już od czasów starożytnych, kiedy był używany do minimalizowania objawów melancholii.

Intuicja naszych przodków okazała się być słuszna – współczesne badania kliniczne potwierdzają skuteczność szafranu jako zioła na bezsenność i apatię.

Szafran wzbudza też skojarzenia z drogą kuchenną przyprawą, jednak często marginalizuje się jego działanie w walce z bezsennością, obniżonym nastrojem, a nawet w łagodzeniu stanów depresyjnych.

Za to działanie odpowiada zwiększenie stężenia serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). Serotonina jest powszechnie znana jako jeden z neuroprzekaźników odpowiadających za sen i samopoczucie.

Badania przeprowadzone na osobach chorujących na depresję wykazały, że systematyczne stosowanie szafranu przyczynia się do zmniejszenia objawów tej choroby. To wyjaśnia, dlaczego warto sięgać po napary z szafranu jesienią i zimą, kiedy brakuje naturalnego światła słonecznego, a to z kolei powoduje stany przygnębienia i spadki nastroju.

Regularne stosowanie może także mieć dobroczynny wpływ na poprawę koncentracji.

Ekstrakty z szafranu to częsty składnik występujący w suplementach diety skierowanych do osób borykających się z bezsennością i spadkiem nastroju.

Co więcej, może też łagodzić objawy menopauzy. Ultrawysoka cena szafranu powoduje, że bywa on często fabrykowany i mieszany np. z kurkumą z uwagi na jej podobną barwę.

 

Rumianek – to także zioło na sen, a nie tylko preparat łagodzący dolegliwości żołądkowe

Zapach naparów rumiankowych jest znany chyba każdemu już od dzieciństwa. Z reguły był to pierwszy środek podawany w przypadku bólów brzucha i problemów z trawieniem. Okazuje się jednak, że rumianek to także skuteczne zioło na bezsenność.

Wysokie stężenie flawonoidów odpowiadają za prozdrowotne działanie tego zioła. Czym one są?

To odżywcze substancje występujące w wielu rodzajach roślin, które pomagają w zwalczaniu bezsenności. W połączeniu z receptorami benzodiazepinowymi w mózgu wykazują delikatne działanie uspokajające, co czyni je tak pożądanym składnikiem.

To sprawia, że rumianek jest stosowany na sen, a nie tylko w przypadku łagodzenia bólu żołądka. Co więcej, przeprowadzone badania dowodzą, że napary rumiankowe mogą pomagać w wyciszaniu łagodnych zaburzeń lękowych.

 

Melatolin Plus – preparat ziołowy na bezsenność

melatolin - ziołowy preparat na problemy ze snemOpisane wyżej zioła wykazują szereg dobroczynnych właściwości. Warto zaznaczyć, że spodziewane efekty w przypadku takich kuracji są możliwe do osiągnięcia po długim i regularnym stosowaniu. Jak jednak uzyskać efekt, który będzie imitował przyjmowanie tylu naparów ziołowych równocześnie?

Z pomocą przychodzi wysoce skuteczny suplement diety – Melatolin Plus (www.melatolinplus.pl), który dzięki wyciągom z wyżej wymienionych ziół stanowi nowoczesną odpowiedź na dotychczasowe rytualne zaparzanie leczniczych herbatek. Jest to bowiem wieloskładnikowy preparat w formie wygodnych kapsułek, który ułatwi zasypianie i zapewni trwały, regenerujący sen.

Jeśli:

  • żyjesz w ciągłym biegu,
  • doświadczasz stresu,
  • masz problemy z zasypianiem,
  • budzisz się w nocy,
  • nie lubisz smaku herbatek z ziół,
  • nie jesteś na tyle systematyczny, aby pamiętać o regularnym piciu naparów ziołowych,

wówczas Melatolin Plus będzie stanowić skuteczną broń w walce o dobrą jakość snu i szybkie zasypianie, dzięki zawartości ekstraktów z wymienionych wyżej ziół.

Wygodna forma stosowania – łatwe do połknięcia kapsułki – wykazują dużą skuteczność w zapewnieniu nocnej regeneracji.

 

Czy znasz pozostałe zioła na bezsenność?

Poza opisanymi właściwościami naparów z ziół, często do suplementów na bezsenność aplikuje się także inne składniki, które mają maksymalizować działanie preparatu.

Poniżej prezentujemy kilka z najpopularniejszych – jeśli podczas poszukiwań tabletek na sen znajdziesz w składzie niektóre z nich obok obecności ziołowych ekstraktów – wówczas możesz być przekonany tym, że sięgając po ten produkt dokonujesz słusznego wyboru.

Jest to np.:

  • melatonina, która jest najważniejszym regulatorem naszego snu. Niestety wraz z upływem lat jej poziom w organizmie się zmniejsza, dlatego przyjmowanie jej z zewnątrz w postaci suplementów jest wysoce wskazane. Według najnowszych badań niedobór melatoniny skutkuje właśnie problemami ze snem.
  • ekstrakt z liści melisy lekarskiej – jego zaletą jest polepszenie jakości snu i wsparcie w wyciszeniu się,
  • L-tryptofan – to przykład aminokwasu, który jest konieczny do zapewnienia właściwej pracy organizmu. Jako że nie powstaje w sposób naturalny, konieczne jest przyjmowanie go z zewnątrz. Bierze też udział w syntezie serotoniny, której odpowiedni poziom gwarantuje dobry nastrój i sen.
  • L-teanina – ten aminokwas występuje z kolei w liściach zielonej herbaty. Wykazuje podobne właściwości jak L-tryptofan.
  • ekstrakt z korzenia indyjskiego żen-szenia – jest bardzo popularny w ludowej medycynie chińskiej jako składnik wykorzystywany w preparatach wyciszających i wspomagających zasypianie.
  • witamina B6 – jej niedobory mogą bowiem prowadzić do depresji, spadków nastroju i bezsenności.

Pamiętaj, że niedobory snu mogą mieć wiele negatywnych skutków ubocznych. Począwszy od utrzymującego się rozdrażnienia w ciągu dnia i problemów z koncentracją, aż po większe ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i nadciśnienia.

Skutki niewsypania mogą być także tragiczne w skutkach podczas utraty kontroli w trakcie prowadzenia pojazdu. To powinno zachęcić Cię do włączenia ziół na sen w trosce o zapewnienie komfortowego wypoczynku i prawidłowego funkcjonowania.

5/5 - (1 vote)

Może Ci się również spodoba