4 skuteczne sposoby na chrapanie dla każdego

Co zrobić żeby nie chrapać? - Sprawdzone metody na chrapanie

Towarzyszy Ci brak energii, rozdrażnienie i pogorszone samopoczucie?, a może masz dość nieustannego zwracania uwagi, że Twoje chrapanie nie pozwala innym spać? Interesują Cię tylko te sposoby na chrapanie, których efekty widoczne są niemal natychmiast?

Jeżeli na któreś z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi tak, to świetnie! W tym artykule postanowiłem opisać 4 warte uwagi metody na chrapanie, które w krótkim czasie pozwolą Ci w sposób wyraźny zredukować, lub całkowicie pozbyć się uciążliwego problemu jakim jest nocne chrapanie.

Dlaczego tylko 4? Uważam, że wymienione tutaj metody działają w większości przypadków, są proste do wdrożenia, a pierwsze efekty powinny być widoczne już pierwszej nocy od wprowadzenia ich w życie.

Nie znajdziesz tutaj metod typu pozbądź się zbędnych kilogramów” czy “rzuć palenie”, z całą pewnością pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej czy rzucenie palenia to słuszna decyzja i jak najbardziej może wpłynąć na redukcję chrapania oraz ogólną poprawę zdrowia, jednak w tym artykule postanowiłem skupić się wyłącznie na technikach, które są w stanie zapewnić oczekiwany efekt, w naprawdę krótkim czasie.

Mam nadzieje, że opisane przeze mnie metody, oraz zestawienie zalet i wad każdej z nich, pomogą Ci w krótkim czasie zapomnieć o nocnym chrapaniu.

Dla osób, które nie chcą lub nie mają czasu na zapoznanie się z całym artykułem, przygotowałem krótkie zestawienie wszystkich 4 metod, brałem pod uwagę szybkość działania, a także wygodę i bezpieczeństwo stosowania danej metody.

 

 Szybkość działaniaWygodaBezpieczeństwo
Naturalne
preparaty
Ocena 5 gwiazdekOcena 5 gwiazdekOcena 4 gwiazki
Poduszki
na chrapanie
Ocena 5 gwiazdekOcena 4 gwiazkiOcena 5 gwiazdek
Klipsy i
ekstendery
Ocena 5 gwiazdekOcena 3 gwiazdkiOcena 4 gwiazki
OpaskiOcena 5 gwiazdekOcena 3 gwiazdkiOcena 5 gwiazdek
SnoranPlus - nr 1 w kategorii preparatów na chrapanie
  • Wygoda stosowania
  • Szybkość działania
  • Cena
  • Dyskrecja
  • Bezpieczeństwo
4.6

Podsumowanie

SnoranPlus to wygodny w użyciu, naturalny preparat na redukcje chrapania.

 

Poduszki zapobiegające chrapaniu

Sposoby na chrapanie - Poduszki z pamięcia kształtuMetoda skuteczna i łatwa do wprowadzenia w życie, wystarczy, że wymienisz klasyczną poduszkę na specjalistyczną z zastosowanym systemem zapobiegającym chrapaniu.

Na rynku dostępne są zarówno tańsze modele standardowe, jak i te droższe naszpikowane elektroniką, oba spełniają to samo zadanie, czyli utrzymanie głowy w takiej pozycji, aby zwiększyć odległość między językiem a gardłem, to wszystko. Proste, prawda?

Dobrym przykładem mogą być opisane przeze mnie już wcześniej w innym artykule poduszki Silent Dream oraz Sissel ® Silencium, oba produkty bez problemu do dostania w sklepach internetowych czy serwisach aukcyjnych jak ceneo.

Silent Dream

W tym wypadku mamy do czynienia ze standardowym, klasycznym modelem, spełniającym również funkcje poduszki ortopedycznej. Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, zapewnia optymalne ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa w trakcie snu, no i oczywiście wpływa na redukcję chrapania.

Poduszka Silent Dream ma liczne zalety, niestety ma również jedną dużą wadę, mianowicie tylko jeden, niezmienny sposób ułożenia głowy, na który nie mamy wpływu, dlatego, jeśli chrapanie nie ustąpi, nic więcej nie będziemy mogli poradzić.

Sissel ® Silencium

Ten model jest zdecydowanie droższy i nie każdy może sobie pozwolić na tak duży wydatek, jednak ogromną zaletą poduszki Sissel ® Silencium jest fakt, że posiada wbudowane czujniki oraz mikrofon, rejestrujący odgłosy w trakcie naszego snu, w momencie wyłapania odgłosu chrapania, w sposób automatyczny reguluje ułożenie głowy.

Jeśli nie uda to się za pierwszym razem, system będzie szukał ponownie optymalnego ustawienia, do momentu aż chrapanie ustąpi.

Jak widzisz, metoda jest bardzo prosta i w wielu przypadkach skuteczna, posiada jednak swoje wady, które musisz wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji.

Jaką poduszkę na chrapanie wybrać? – Przewodnik kupującego

 

ZaletyWady
Wystarczy zmienić klasyczną poduszkę na specjalistycznąWysoka cena w przypadku modelu Silencium
Poprawa jakości snuBrak możliwości zwrotu

Naturalne leki na chrapanie

Metody na chrapanie - Naturalne preparatyPreparaty w formie tabletek lub spray’ów to zdecydowanie najczęściej wybierana metoda walki z nocnym chrapaniem, to co naprawdę mi się w niej podoba, to fakt, jak łatwo wprowadzić ją w życie, bez konieczności zmiany nawyków czy noszenia mało komfortowych klipsów lub opasek, wystarczą 2 tabletki na 30 minut przed snem lub aplikacja odpowiedniej dawki spray’u, to wszystko.

Do wyboru mamy dwa typu produktów, w formie łatwych w użyciu sprayów do nosa, oraz wygodnej formie żelowych kapsułek, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Spray’e do nosa

Do tej kategorii zaliczają się takie produkty jak desnoran, snoreeze, czy nie chrap, wszystkie dostępne w aptece bez recepty.

W przypadku desnoranu działanie polega na nawilżeniu błony śluzowej oraz wzmocnieniu napięcia tkanek gardła, z kolei snoreeze zalecany jest w leczeniu chrapania spowodowanego zimnem, alergią lub zatkanym nosem.

Kompleksowe preparaty w formie kapsułek

Obecnie na rynku dostępne są 2 kompleksowe preparaty na chrapanie w formie kapsułek, w obu znajdziemy naturalne wyciągi roślinne, a efekty w postaci redukcji chrapania powinny być widoczne już pierwszej nocy.

Sporym minusem jest fakt, że nie kupimy ich w aptece, oba produkty dostępne są jedynie do zamówienia przez internet, natomiast to, co przemawia zdecydowanie na korzyść właśnie tych produktów, to gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku nieuzyskania oczekiwanych rezultatów.

Jest to z pewnością najwygodniejsza i najbardziej dyskretna forma leczenia chrapania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat obu produktów, sprawdź oficjalne strony produktów SnoranPlus i SnoreBlock.

Możesz również sprawdzić przygotowany przeze mnie ranking naturalnych leków na chrapanie, w którym znajdziesz recenzje oraz porównanie takich produktów jak desnoran, snoreblock, czy snoranplus.

 

ZaletyWady
Wygoda stosowaniaBrak dostępności w aptekach (kapsułki)
Możliwość zwrotu (snoranplus i snoreblock)Brak możliwości zwrotu (desnoran, snoreeze, nie chrap)
Wysoka skuteczność
Szybkość działania

Klipsy oraz ekstendery zapobiegające chrapaniu

Kolejnym, zapewniającym szybkie efekty sposobem na chrapanie są klipsy oraz ekstendery, ich działanie nie różni się mocno od siebie, mają za zadanie rozszerzyć otwory nosowe i usprawnić przepływ powietrza.

Są tanie, małe, więc można je zabrać ze sobą wszędzie, a co najważniejsze, działają od pierwszego użycia.

Klipsy

Klipsy to niedużych rozmiarów zaciski na nos pozwalające udrożnić drogi oddechowe.

Niewielkie wypustki umieszczone w końcówkach klipsa, odpowiadają za stymulację punktów nerwowych nosa, powodując uczucie zwiększonego przepływu powietrza, zmniejszając drgania języczka i podniebienia w trakcie wdechu, a tym samym redukując odgłos chrapania.

Niestety noszenie ich nie należy do szczególnie komfortowych, zwłaszcza w miejscach publicznych np. w pociągu, autobusie, czy w trakcie wyjazdu z przyjaciółmi lub rodziną.

Ekstendery

Działanie ekstenderów ( antychrapaczy ) opiera się na dokładnie tej samej zasadzie co klasycznych klipsów, jedyna co je odróżnia to budowa i materiał, z którego są wykonane.

Polecane są głównie na problemy z chrapaniem wywołane zatkanym nosem, katarem czy zapaleniem błony śluzowej.

Antychrapacze należą do grupy wyrobów medycznych klasy I, dostępne są w różnych rozmiarach i bez problemu można je dopasować do każdego kształtu nozdrzy,

Efekty stosowania klipsów oraz ekstenderów powinny być widoczne od pierwszego zastosowania, jeżeli nie odczujesz poprawy już pierwszej nocy, może to oznaczać, że problem wywołujący chrapanie ma zupełnie inne podłoże.

 

ZaletyWady
Niska cenaNiski komfort użytkowania
Mały rozmiarDziała w przypadku niedrożności nosa
Szybkość działania

Opaski przeciw chrapaniu

Opaski to czwarty ze sposobów na chrapanie który postanowiłem uwzględnić na tej liście, tak jak w przypadku pozostałych metod, specjalistyczne opaski również działają niemal natychmiast, jednak w większości przypadków nie wyeliminujemy chrapania całkowicie, a jedynie zredukujemy jego nasilenie.

W porównaniu choćby do poduszek czy suplementów, ich cena jest naprawdę niska, nie musimy martwić się, czy dobierzemy odpowiedni rozmiar, ponieważ praktycznie wszystkie modele dostępne są w rozmiarach uniwersalnych z łatwą regulacją na rzep.

Po założeniu opaska pozwala na utrzymanie żuchwy i języka w pozycji pozwalającej na udrożnienie dróg oddechowych, co w efekcie przekłada się na zniwelowanie drgań wywołujących dźwięk chrapania.

Opaska może być ciekawą alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą stosować suplementów w formie kapsułek, lub spray’ów do nosa, może być również dobrym wyjściem dla osób, które często podróżują, ze względu na niewielki rozmiar i małą wagę, można go bez problemu zabrać ze sobą w podróż.

 

ZaletyWady
Niska cenaŚredni komfort użytkowania
Szybkość działania
Uniwersalny rozmiar

Czy mam pewność, że dana metoda na chrapanie zadziała u mnie w 100%?

Niestety nie ma jednej metody działającej zawsze i na każdego, co mam na myśli? Jeśli w Twoim konkretnym przypadku, czynnikiem wywołującym chrapanie jest nadmierne gromadzenie się wydzieliny w obrębie gardła, to nie odczujesz specjalnej poprawy po zamianie zwykłej poduszki, na taką ze wbudowanym systemem zapobiegającym chrapaniu.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w przypadku przerośniętych migdałków czy krzywej przegrody nosowej, w tym wypadku nie pomogą poduszki, klipsy, maski czy nawet suplementy, jedynym wyjściem może okazać się zabieg chirurgiczny.

Na szczęście, wszystkie z wymienionych tutaj sposobów na chrapanie wyróżniają się wysoką skutecznością, może nie 100-procentową, ale wysoką, ponadto, w przypadku 2 suplementów opisanych przeze mnie w moim, subiektywnym rankingu naturalnych leków na chrapanie, masz możliwość zwrotu produktu, jeśli nie odczujesz poprawy w trakcie jego stosowania, niestety pozostałe metody nie mają takiej możliwości.

Jeżeli nie masz pewności co dokładnie powoduje, że chrapiesz, rozsądnym wyjściem może okazać się wybranie w pierwszej kolejności najtańszej z wymienionych metod, może akurat okaże się strzałem w dziesiątkę, jeśli jednak nie, zawsze możesz wypróbować inny z wymienionych sposobów.

 

Podsumowanie

Mam nadzieje, że sposoby na chrapanie opisane w tym artykule pomogą Ci pozbyć się problemu w krótkim czasie, a nocne chrapanie będzie już tylko powodem do żartów.

Każda z wymienionych metod ma swoje wady i zalety, jednak w przypadku każdej z nich, pierwsze efekty powinny być widoczne już w pierwszą noc od wprowadzenia w życie.

Chrapanie można wyleczyć, potrzeba tylko właściwej metody!

4/5 - (7 votes)

Może Ci się również spodoba