Specjalistyczna poduszka na chrapanie: Kompletny przewodnik kupującego 2021

Poduszka na chrapanie - Wstęp

Masz dość, że pomimo wielu godzin snu i tak w ciągu dnia towarzyszy Ci uczucie zmęczenia, braku energii i rozdrażnienia? Zastanawiasz się, która poduszka na chrapanie pozwoli Ci raz na zawsze pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości, przez którą Twoi bliscy również nie mogą spokojnie przespać nocy?

Z doświadczenia wiem, że chrapanie potrafi mocno obniżyć jakość snu, co bezpośrednio przekłada się na nasze samopoczucie i produktywność, a dodatkowo odbija się ono na naszych bliskich, dlatego przygotowałem zestawienie dwóch, w mojej opinii wartych uwagi, specjalistycznych poduszek niwelujących chrapanie.

Postanowiłem zrecenzować dwa zupełnie różniące się od siebie modele poduszek przeciw chrapaniu, pierwszy, klasyczny w zdecydowanie przystępniejszej cenie, drugi, wysoce skuteczny oraz bardziej zaawansowany technologicznie, jednak cena dla dużej części osób może okazać się za wysoka.

Ten artykuł ma za zadanie wskazać Ci wady i zalety poszczególnych modeli, decyzja która poduszka na chrapanie będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb, należy do Ciebie.


Zobacz również:  Skuteczne leki na chrapanie – Ranking i Recenzje


Jak działają poduszki zapobiegające chrapaniu?

Pewnie zastanawiasz się jak poduszka może przeciwdziałać chrapaniu?

Oba wybrane przeze mnie modele pozwalają uzyskać ten sam efekt, jednak w zupełnie inny sposób, główne zadanie poduszek dla osób chrapiących, to ustawienie głowy w takiej pozycji, aby zwiększyć odległość pomiędzy językiem a gardłem, poprawiając drożność dróg oddechowych, a tym samym niwelując drgania odpowiedzialne za uciążliwy odgłos chrapania.

 

Poduszka przeciw chrapaniu - Odpowiednie ustawienie głowy w trakcie snu

 

Dlaczego napisałem, że działają w zupełnie inny sposób? Tradycyjna, profilowana poduszka ortopedyczna, zapewnia nam stałe ustawienie pozycji odcinka szyjnego i głowy, dlatego jeśli z jakiegoś powodu ta konkretna pozycja nie będzie na nas optymalna i chrapanie nie zniknie, nic nie będziemy mogli na to poradzić.

Natomiast poduszka na chrapanie SISSEL® SILENCIUM, wyposażona jest w mikrofony wyłapujące odgłosy chrapania, automatycznie regulując pozycje głowy w trakcie snu, do momentu w którym drgania wywołujące chrapanie ustąpią.

 

Poduszka na chrapanie SISSEL® SILENCIUM

Jako pierwszą, postanowiłem zrecenzować poduszkę SISSEL® SILENCIUM. Na chwilę obecną jest to najbardziej zaawansowana technologiczne poduszka skierowana do osób chrapiących i bez wątpienia zasługuje na to aby znaleźć się w tym rankingu.

To co bardzo spodobało mi się w poduszce silencium i z pewnością wyróżnia ją na tle pozostałych, to wbudowane czujniki oraz mikrofon rejestrujący odgłosy wydawane w trakcie snu.

W momencie wychwycenia dźwięku chrapania, komory powietrzne w sposób cichy i  w pełni automatyczny wypełniają się, zmieniając ułożenie głowy na poduszce, zwiększając tym samym odległość między językiem a gardłem, co w sposób wyraźny usprawnia oddychanie i redukuje odgłosy chrapania.

Dużą przewagę nad innymi poduszkami zapobiegającymi chrapaniu, zapewnia możliwość ponownego dopasowania, jeśli pierwsza zmiana ustawienia nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, system zacznie ponownie regulować ustawienie, do momentu w którym chrapanie ustąpi.

Poduszka SISSEL® SILENCIUM to wybór medyczny, spełniający te same założenia co standardowa poduszka ortopedyczna, zapewniając nam prawidłowe ułożenie kręgosłupa w trakcie snu, ergonomiczny kształt oraz specjalna pianka visco-elastic gwarantują wysoki komfort, a dzięki wyjmowanej wkładce możemy idealnie dopasować wysokość poduszki.

Średni poziom skuteczności, jaki uzyskała poduszka SISSEL® SILENCIUM w testach klinicznych to 70%, natomiast wynik dla maksymalnej redukcji chrapania to aż 95%.

Osobiście, w pierwszych 2 tygodniach od zmiany standardowej poduszki na poduszkę ortopedyczną miałem problem z zaśnięciem, a rano budziłem się mocno obolały, sama pozycja w trakcie snu była dla mnie całkowicie nowa, a ciało potrzebowało czasu aby się zaadaptować.

Jednak po upływie dwóch tygodni komfort snu wyraźnie się poprawił, poziom energii w ciągu dnia również, dlatego nie można zniechęcać się, jeśli z początku będzie spało nam się mniej komfortowo niż dotychczas, potrzeba trochę czasu, żeby odczuć poprawę.

Dane szczegółowe 
Materiał poduszkiPianka visco-elastic z pamięcią kształtu
Okres gwarancji2 lata z możliwością przedłużenia do 3 lat
Wymiary61 x 40 x 8/10 cm
Ocena poduszki SISSEL® SILENCIUM
  • Skuteczność
  • Cena
  • Jakość wykonania
4.2

Podsumowanie

Jeśli chrapanie uniemożliwia Tobie lub Twoim bliskim normalny, zdrowy, regenerujący sen, a wydatek około 1000zł nie zrujnuje całego domowego budżetu, to Poduszka SISSEL® SILENCIUM z pewnością jest produktem wartym zakupu, jedyny minus to brak możliwości zwrotu w przypadku braku oczekiwanych efektów.

 

Poduszka na chrapanie Silent Dream

Silent Dream to również wysokiej jakości poduszka na chrapanie, w tym wypadku mówimy jednak o klasycznej poduszce ortopedycznej, bez wbudowanych systemów do automatycznej regulacji i zmiany ustawienia głowy w trakcie snu.

Poduszka Silent Dream posiada specjalne profile zapobiegające chrapaniu i udrażniające drogi oddechowe, zapewnia optymalne podparcie dla głowy, odcinka szyjnego kręgosłupa oraz ramion, dzięki czemu nie tylko wpływa na redukcję chrapania, ale również na poprawę jakości snu.

Poduszka Silent Dream wykonana jest z wysokoelastycznej pianki z pamięcią kształtu, która “zapamiętuje” kształt głowy, wytwarzając odpowiednio silny ucisk przeciwny grawitacji, poprawiając krążenie krwi.

Z pewnością osoby z bólami kręgosłupa, ramion czy drętwieniem dłoni, również skorzystają na zmianie klasycznej poduszki na model Silent Dream.

Produkt jest wyrobem medycznym, posiadającym niezbędne certyfikaty.

 

Dane szczegółowe 
Okres gwarancji3 lata
Wymiary60x35x12
Materiał poduszkiWysokoelastyczna pianka poliuretanowa
z pamięcią kształtu

 

Poduszka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, zewnętrzny pokrowiec nadaje się do prania, a sama poduszka posiada 3 letnią gwarancję.

Jeżeli szukasz produktu który poprawi jakość Twojego snu i pomoże Ci pozbyć się uciążliwego chrapania, a dodatkowo można go kupić w rozsądnej cenie, to wybierz poduszkę ortopedyczną z systemem zapobiegającym chrapaniu Silent Dream.

 

Porównanie obu modeli poduszek

Dla ułatwienia, opracowałem proste porównanie obu modeli, dzięki czemu łatwiej będzie Ci dokonać wyboru odpowiedniej dla Twoich potrzeb poduszki przeciw chrapaniu.

 

 SISSEL® SILENCIUMSilent Dream
CenaOcena 3 gwiazdkiOcena 4 gwiazki
JakośćOcena 5 gwiazdekOcena 4 gwiazki
Gwarancja2 lata +3 lata
Pamięć kształtuTakTak
Automatyczna regulacjaTakNie
ProducentPolskaPolska

 

Kto nie powinien korzystać z poduszek przeciw chrapaniu?

Specjalistycznych poduszek ortopedycznych zapobiegających chrapaniu, nie powinny stosować osoby u których występują zawroty głowy w pozycji leżącej, cierpiące na schorzenia odcinka szyjnego kręgosłupa, oraz osoby w trakcie rekonwalescencji po przebytych operacjach kręgosłupa.

Pamiętaj również, że poduszki przeznaczone są do redukowania “pospolitego” chrapania, a nie leczenia bezdechu sennego, który jest schorzeniem wymagającym konsultacji lekarskiej.

 

Alternatywne sposoby leczenia chrapania

Specjalistyczne poduszki to tylko jedna z dostępnych na rynku, mało inwazyjnych metod walki z chrapaniem, niestety nie we wszystkich przypadkach może przynieść oczekiwane rezultaty.

Jeśli zmiana poduszki na specjalistyczną nie wyeliminowała całkowicie, lub chociaż nie zredukowała Twojego problemu z nocnym chrapaniem, możesz wypróbować któryś z poniższych, alternatywnych sposobów leczenia chrapania.

 

1. Klipsy oraz ekstendery

Klipsy oraz ekstendery do nosa, to małe i bardzo proste urządzenia, których działanie polega na rozszerzeniu kanałów nosowych, zmniejszając niedrożność nosa, a tym samym ułatwiając oddychanie i redukując chrapanie.

Są małe, niedrogie, i można je bez problemu zabrać ze sobą w podróż, niestety, ich użytkowanie nie należy do najprzyjemniejszych, ponadto, dla wielu osób ich noszenie może być krępujące, szczególnie jeśli będziemy musieli skorzystać z nich w miejscach publicznych, jak choćby w samolocie.

 

2. Preparaty w formie spray’u lub tabletek

Coraz więcej osób sięga po naturalne preparaty na chrapanie, bez wątpienia jest to jedna z najprostszych do wdrożenia metod z których możemy skorzystać w walce z uciążliwym chrapaniem.

Zastosowanie suplementów nie wymaga zmiany dotychczasowych nawyków, w ich skład wchodzą wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia, a do tego coraz więcej produktów, objętych jest gwarancją zwrotu pieniędzy w sytuacji gdy nie uzyskamy oczekiwanych rezultatów.

Sprawdź przygotowany przeze mnie subiektywny ranking preparatów na chrapanie, w którym znajdziesz zestawienie popularnych preparatów oraz szczegółowe recenzje każdego z nich.

Jeśli nie chcesz czytać całego rankingu, to na pierwszym miejscu postanowiłem umieścić preparat o nazwie SnoranPlus, więcej na jego temat dowiesz się z oficjalnej strony produktu.

 

Podsumowanie

Jeśli szukasz prostego i bezpiecznego sposobu na pozbycie się uciążliwego chrapania, to zakup specjalistycznej poduszki wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.

Zmieniając klasyczną poduszkę na profilowaną z pamięcią kształtu, nie tylko możesz w znacznym stopniu zredukować nocne chrapanie, ale również poprawić jakość snu, pozbyć się bólu pleców czy drętwienia dłoni.

Poduszka na chrapanie to niedrogi i bezpieczny sposób na poprawę jakości swojego życia.

3.4/5 - (32 votes)

Może Ci się również spodoba