Domowe sposoby na bezsenność – jak poradzić sobie z problemami ze snem

domowe sposoby na bezsennośćBezsenność to problem, który dotyczy coraz większej grupy ludzi.

Obecny tryb życia, stres, zła dieta, brak czasu dla siebie powodują, że sen nie chce nadejść, a to powoduje wiele uciążliwych konsekwencji.

Zamiast od razu sięgać po środki farmakologiczne, które mogą powodować efekty uboczne, a nawet uzależniać, warto wypróbować domowe sposoby na bezsenność.

Czasami kilka drobnych zmian, zmiana stylu życia, wprowadzenie do diety ziół czy znalezienie sposobu na wyciszenie, może przynieść bardzo dobre rezultaty.

Warto również wspomóc organizm naturalną suplementacją. Preparat Melatolin Plus (www.melatolin.pl) może szybko i bezpiecznie pomóc pokonać problemy ze snem.

 

Z czego wynikają problemy ze snem?

Bezsenność stała się chorobą cywilizacyjną. Cierpią na nią coraz młodsi ludzie, nawet dzieci i młodzież.

Jest wiele przyczyn, które mogą wypływać na problemy ze snem. Część z nich jest łatwa do pokonania. Zdarza się, że przyczyną może być pomieszczenie, w którym śpimy.

Jeżeli panuje w nim wysoka temperatura, jest niewywietrzone, to sen może nie nadejść. Sen mogą utrudniać również czynniki zewnętrze, ostre światło czy hałas. Ważny jest również wygodny materac, który ułatwia zaśnięcie i powoduje, że budzimy się wyspani i gotowi do przeżycia kolejnego dnia.

Najczęściej jednak przyczyny bezsenności są dużo bardziej poważne. Za najczęstsze uważa się:

 • dolegliwości zdrowotne, tj. refluks, bezdech nocny, choroby reumatyczne, problemy z układem oddechowym, nadczynność tarczycy,
 • przyjmowanie niektórych leków,
 • długotrwały stres,
 • przemęczenie,
 • koszmary nocne,
 • zła dieta, objadanie się przed snem,
 • praca zmianowa,
 • niska aktywność fizyczna

Problemy ze snem nie tylko powoduje zmęczenie i rozdrażnienie, ale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

 

Konsekwencje wynikające z długotrwałej bezsenności

Konsekwencje zdrowotne nieleczonej bezsennościBezsenność jest bardzo groźna, może być przyczyną pogorszenia jakości życia oraz powodować wiele groźnych chorób. Brak snu może doprowadzić do rozwoju cukrzycy, nowotworów oraz chorób psychicznych, w tym depresji.

Liczne badania dowodzą, że bezsenność znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, oddechowego i pokarmowego. Przyczynia się do wystąpienia zawału serca, nadciśnienia oraz zaburzeń lękowych.

Wpływa na obniżenie nastroju, powoduje zaburzenia pamięci i koncentracji, co może wywoływać problemy w życiu zawodowym i rodzinnym. Obniża popęd płciowy, powoduje ciągłe nierozdrażnianie, drażliwość i nerwowość.

Konsekwencje problemów ze snem mogą być tragiczne, dlatego warto poznać domowe sposoby na bezsenność.

 

Sprawdzone domowe sposoby na bezsenność – zdrowa dieta

Zdrowa dieta w walce z bezsennościąZdrowe, dobrze zbilansowane posiłki to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Dieta ma również duże znaczenie w leczeniu bezsenności.

Aby dobrze spać, należy odżywiać się zdrowo, wykluczyć z diety produkty mocno przetworzone, zawierające niezdrowe tłuszcze zwierzęce, cukry proste i duże ilości soli. Bardzo ważna jest kolacja, która powinna być lekkostrawna. Idealne produkty na kolacje to warzywa, ciemne pełnoziarniste pieczywo, różnego rodzaju kasze, ryż i czy makaron.

Sprawdzi się również chude mięso, ryby i nabiał. Warto pamiętać, aby wieczorem nie pić napojów zawierających kofeinę oraz alkoholu. Przed snem można wypić szklankę ciepłego mleka lub soku wiśniowego.

Badania dowodzą, że mleko i sok z wiśni zwiększają w organizmie poziom melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za zdrowy sen. Są dobrym i polecanym sposobem na bezsenność.

 

Skuteczne sposoby na bezsenność – zioła

Zioła pomagają na wiele dolegliwość. Leczą, poprawiają samopoczucie, pomagają w codziennym funkcjonowaniu. Są również pomocne w leczeniu bezsenności. Warto skorzystać z tego, co oferuje natura i poprawić jakość snu i komfort całego życia. Najbardziej pomocne są:

 • melisa- znany od wieków środek na lepszy sen i uspokojenie. Melisa skutecznie obniża stany lękowe, działa rozluźniająco, redukuje uczucie niepokoju, a dzięki temu pomaga w zaśnięciu.
 • waleriana, czyli kozłek lekarski – roślina, która zawiera kwas waleriany, o działaniu przeciwlękowym i obniżającym aktywność układu nerwowego. Skutecznie odpręża i rozluźnia, redukuje problemy ze snem. Wydłuża czas snu oraz zmniejsza ilość nocnych wybudzeń.
 • szyszki chmielu- chmiel ma dobre właściwości uspokajające i nasenne. Likwiduje nadmierną nerwowość, rozdrażnienie oraz nadpobudliwość. Pomaga odzyskać spokój i wywołuje senność. Pozwala obudzić się wypoczętymi i pełnymi energii.
 • passiflora, czyli męczennica – zawiera wiele cennych składników, które mają właściwości nasenne, przeciwlękowe i wyciszające. Likwiduje zaburzenia snu o podłożu nerwowym, redukuje niepokój oraz stany rozdrażnienia. Doskonale poprawia komfort snu.
 • lawenda – roślina od wieków znana jako antidotum na problemy ze snem. Obniża aktywność układu nerwowego, dzięki czemu ułatwia relaks i koi nerwy. Zapach lawendy uspokaja, odpręża i ułatwia zasypianie.
 • korzeń ashwagandhy, czyli indyjskiego żeń-szenia – jest cenny źródłem witamin i minerałów. Ma silne właściwości uspokajające i wspomagające zasypianie. Pomaga utrzymać równowagę emocjonalną oraz lepiej radzić sobie ze stresem.

 

Za dobry sen odpowiadają również witaminy, głównie z grupy B oraz melatonina. To hormon snu, który odpowiada za regulowanie zegara biologicznego. Odpowiedni poziom melatoniny poprawia funkcjonowanie całego organizmu, likwiduje kłopoty ze snem, ogranicza nocne przebudzenia i problemy z zaśnięciem.

Zioła można komponować samodzielnie, można pić je w postaci herbatek lub naparów. Jest to jednak dość trudne, wymaga czasu oraz wiedzy na temat dawkowania i łączenia poszczególnych składników.

Dobrym i niewymagającym przygotowania sposobem jest zastosowanie ziołowych suplementów. Preparat Melatolin Plus zawiera wszystkie niezbędne składniki, zapewniające zdrowy i relaksujący sen.

 

Sposób na bezsenność -preparat Melatolin Plus

Naturalna suplementacja to wygodna forma, która pozwala dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki.

Preparat Melatolin Plus powstał z myślą o osobach, które chcą w naturalny i bezpieczny sposób poprawić jakość snu. Działa kompleksowo, tzn.:

 • ułatwia zasypianie,
 • poprawia jakość snu,
 • odpręża, pozwala pozbyć się utrudniających zaśnięcie myśli,
 • pozytywnie wpływa na samopoczucie,
 • minimalizuje skutki pracy zmianowej,
 • zmniejsza kłopoty z zasypianiem spowodowane zmianą strefy czasowej,

 

skuteczny i domowy sposób na bezsenność - ziołaStosowanie produktu jest bezpieczniejsze od leków nasennych, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Nie uzależnia, może być stosowany przez długi czas.

W jego skład wchodzi między inny melatonina, która, jest najważniejszym regulatorem snu, wpływa na prawidłowy rytm snu, ułatwia zasypianie oraz usuwa główną przyczynę zaburzeń snu. Inne ważne składniki to uspakajający ekstrakt z melisy lekarskiej, ekstrakt z korzenia ashwagandhy, ekstrakt z szyszek chmielu, ekstrakt z ziela rumianku pospolitego i ekstrakt ze słupków kwiatu szafranu.

Oprócz ziół w skład preparatu wchodzi witamina B6, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz ważne aminokwasy, które łagodzą stres, zapewniają odprężenie i korzystnie wpływają na jakość snu.

 

Podsumowanie

Bezsenność to bardzo duży problem, który może znacząco pogorszyć jakość życia. Warto z nim walczyć, bo zdrowy sen zapewnia dobre samopoczucie, zdrowie, moc energii i chęci do działania.

Należy poznać  sposoby na bezsenność w nocy i wdrożyć je w życie. Są naturalne, więc można stosować je bez obaw o wystąpienie niepożądanych działa.

Zioła, zdrowa dieta, porcja ruchu, eliminacja stresu to dobre metody na bezsenność. Połączone z suplementacją naturalnym preparatem Melatolin plus mogą przynieść rewelacyjny efekt, który przywróci radość z życia.

5/5 - (1 vote)

Może Ci się również spodoba