Co zrobić gdy ktoś chrapie w nocy?

Co zrobić gdy ktoś chrapie

Głośne odgłosy wydawane przez partnera, nie pozwalają Ci spokojnie przespać nocy? Rano brakuje Ci energii, nie możesz się skupić, a do tego często prowadzą do kłótni i nieporozumień?

Zastanawiasz się, co zrobić gdy ktoś chrapie?

Z doświadczenia wiem, jak donośne dźwięki wydawane w czasie snu potrafią być uciążliwe, zarówno dla osoby chrapiącej, jak i bliskich osób, szturchanie, czy wybudzanie w środku nocy, nie dość, że nie pomaga, to w wielu przypadkach prowadzi do narastającej z biegiem czasu irytacji, a nawet wrogości.

Zawarte w tym artykule proste wskazówki i porady, pomogą Ci wreszcie spokojnie przespać noc, odzyskać energię i dobre samopoczucie w ciągu dnia, a do tego poprawić relacje i rozładować napięcie z partnerem lub rodziną.


Bliska Ci osoba chrapie, a Ty nie możesz spokojnie przespać nocy? Brakuje Ci energii, nie wysypiasz się, a Twoje wyniki w pracy lub na uczelni pogorszyły się?

Tylko dla czytelników chrapaniustop.pl wyróżniony w naszym rankingu preparat na chrapanie SnoranPlus -20 procent taniej – zrób prezent sobie i bliskiej Ci osobie(chrapiącej) 🙂

Sprawdź teraz na www.snoranplus.pl


Czego dowiesz się z dalszej części artykułu?

Artykuł podzieliłem na dwie kategorie, dla Ciebie oraz dla partnera, w części pierwszej znajdziesz proste do wdrożenia metody, jak m.in. odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, czy wykorzystanie stoperów redukujących hałas.

Może nie znajdują się one na samym szczycie skutecznych metod leczenia chrapania, jednak w pewnych przypadkach mogą okazać się zupełnie wystarczające, jeśli nie w całkowitym wyeliminowaniu, to przynajmniej w wyraźnym zredukowaniu nocnych hałasów, do tego są całkowicie darmowe, a ich wprowadzenie w życie jest banalnie proste.

Druga część poświęcona jest prostej metodzie, pozwalającej na pozbycie się problemu z chrapaniem w naprawdę krótkim czasie, a do tego bardzo wygodnej i łatwej do wdrożenia.

Polega ona na wręczeniu partnerowi, naturalnego preparatu przeciw chrapaniu SnoranPlus, jego zalety to bezpieczna formuła, w której skład wchodzą wyłącznie ekstrakty roślinne, oraz szybko widoczne efekty, nawet w pierwszą noc od rozpoczęcia kuracji.

Co ważniejsze, przyjmowanie suplementu nie ingeruje w dotychczasowe nawyki, ani nie pogarsza komfortu snu, wręcz przeciwnie, ograniczenie nocnego chrapania, może wyraźnie poprawić nasze samopoczucie i poziom energii.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, możesz dowiedzieć się więcej z oficjalnej strony produktu.

 

Dla Ciebie – Jak spać gdy ktoś chrapie?

Niestety, w tym wypadku możliwości są mocno ograniczone, ze względu na to, że wiele z dostępnych sposobów leczenia chrapania, wymaga od osoby zmagającej się z tą dolegliwością zmiany wieloletnich nawyków, lub noszenia specjalistycznych produktów w trakcie snu, i to ona powinna podjąć odpowiednie kroki w kierunku pozbycia się problemu.

Mam jednak dla Ciebie kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc w zredukowaniu denerwujących dźwięków i w spokojnym przespaniu nocy.

 

Wskazówka 1

Zadbaj o odpowiednią temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu, systematyczne wietrzenie sypialni pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgoci, dzięki czemu nie dochodzi tak szybko do wysuszenia śluzówki, co jest jednym z czynników wywołujących chrapanie. Optymalna temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić od 18 do 21 stopni Celsjusza.

 

Wskazówka 2

Dobrym pomysłem jest położenie się do łóżka na 30 minut przed partnerem, pozwoli Ci to na zaśnięcie i osiągnięcie głębszej fazy snu, a co za tym idzie, zmniejszenie ryzyka przypadkowego wybudzenia.

Jeśli bez względu na to, czy położysz się z odpowiednim wyprzedzeniem, i tak budzi Cię przeraźliwy dźwięk wydobywający się z gardła partnera, pozostaje opcja nr 3.

 

Wskazówka 3

Jeśli obie powyższe metody okażą się nieskuteczne, można spróbować wyjścia ostatecznego, czyli stoperów do uszu redukujących intensywność hałasów, możesz kupić je w praktycznie każdej aptece, jak i zamówić przez internet np. na allegro, w cenie poniżej 20,00zł.

Na samym początku, uczucie towarzyszące noszeniu stoperów, może być irytujące i utrudniać zaśnięcie, jednak po kilku nocach można zapomnieć, że ma się je w uszach, i cieszyć się brakiem hałasów dobiegających z otoczenia.

 

Dla partnera – Co zrobić żeby ktoś nie chrapał?

Jeśli partner nie chce udać się do lekarza, po konkretną diagnozę i leczenie, interesującym pomysłem może być wręczenie mu urodzinowego prezentu, w postaci kompleksowego preparatu przeciw chrapaniu Snoran Plus.

 

Dlaczego właśnie suplement?

Tabletki na chrapanie Snoran PLusNie miejmy złudzeń, nawet najsubtelniejsza sugestia, dotycząca zakładania na noc mało komfortowych opasek na szczękę, lub sylikonowych klipsów do nosa, prawdopodobnie nie zostanie przyjęta ze szczególnym entuzjazmem.

W przypadku preparatu w formie kapsułek sytuacja wygląda zupełnie inaczej, sposób ten nie ingeruje w nasze dotychczasowe nawyki, jest niedrogi i ze względu na swój ziołowy skład, bezpieczny w stosowaniu, ale przede wszystkim bardzo wygodny.

Cała kuracja odbywa się na zasadzie połknięcia 2 kapsułek na 30 minut przed planowanym położeniem się do łóżka, to wszystko.

W przygotowanym przeze mnie subiektywnym rankingu naturalnych leków na chrapanie zdecydowałem się wyróżnić właśnie suplement SnoranPlus, według mnie zawiera najwięcej wartościowych składników, można go kupić w przystępnej cenie, a do tego ma możliwość zwrotu w przypadku braku poprawy.

 

Czy stosowanie preparatu na chrapanie jest bezpieczne?

W przypadku preparatów, w których znajdziemy wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, jak np. ekstrakty z mięty pieprzowej, melisy lekarskiej czy gorzknika kanadyjskiego, to śmiało można powiedzieć, że tak, są one bezpieczne.

Pod warunkiem, że nie występuje u nas nadwrażliwość na żaden ze składników wybranego przez nas suplementu.

 

Jak dawkować preparat snoranplus?

Preparat przeznaczony jest do systematycznego stosowania, oznacza to, że każdego wieczoru, na 30 minut przed planowanym położeniem się do łóżka, powinniśmy przyjąć 2 kapsułki, popijając około 300ml wody.

 

Jakie są opinie na temat preparatu?

Tak jak w przypadku każdej innej metody, mającej za zadanie zmniejszyć dolegliwości związane z chrapaniem, czy będą to specjalistyczne poduszki, klipsy czy maski do zakładania na głowę, znajdziemy zarówno opinie chwalące działanie produktu, jak i te wypowiadające się na jego temat z mniejszym entuzjazmem.

Trzeba pamiętać, że nie ma jednego produktu, który działałby zawsze i na każdego, w takim samym stopniu, jednak z tego, co możemy dowiedzieć się z opinii znalezionych na forach czy komentarzach na blogach, systematyczne przyjmowanie preparatu SnoranPlus może zapewnić sporą poprawę.

 

Gdzie można dostać preparat snoran plus?

Snoran Plus można zamówić jedynie przez internet, dostępny jest zarówno w serwisach aukcyjnych, jak i sklepach internetowych, jednak jeśli chcemy mieć pewność zakupu oryginalnego produktu, najlepiej dokonać zamówienia bezpośrednio z oficjalnej strony preparatu SnoranPlus.

 

Jeśli nie suplement, to co innego?

Jeśli zakup preparatu w formie kapsułek, nie wydaje Ci się dobrym pomysłem, może któraś z pozostałych metod opisanych przeze mnie w tym artykule: 4 skuteczne sposoby na chrapanie, okaże się ciekawą alternatywą.

 

  • Klips do nosa
    Klips założony na noc wpływa na poprawę drożności nosa i redukcję drgań języczka oraz podniebienia miękkiego, dzięki czemu zmniejsza nasilenie odgłosów chrapania.
  • Poduszka
    Osoby chrapiące powinny spać na niskich, najlepiej specjalnie wyprofilowanych poduszkach z pamięcią kształtu, które pozwalają spać zarówno na plecach, jak i na boku, a dzięki swojej budowie, zwiększają odległość między językiem a gardłem, usprawniając przepływ powietrza.
  • Maski
    Do wyboru mamy zarówno maski klasyczne do zakładania na szczękę z prostą regulacją na rzep, jak i bardziej zaawansowane modele, wykorzystywane w przypadkach, w których poza dźwiękiem chrapania, występuje również niebezpieczny bezdech.

 

Podsumowanie

Mam nadzieje, że dzięki temu poradnikowi, wiesz już co zrobić, gdy ktoś chrapie, proste metody, jak odpowiedni poziom wilgoci, czy położenie się z 30-minutowym wyprzedzeniem, w niektórych sytuacjach mogą być wystarczające, a ich wprowadzenie w życie nic nie kosztuje.

Jeśli jednak podstawowe metody okażą się nieskuteczne, możesz spróbować wręczyć partnerowi na urodziny lub rocznicę, prezent w postaci naturalnego preparatu na chrapanie w kapsułkach snoranplus, jeśli produkt nie spełni oczekiwań, lub partner nie zdecyduje się na jego stosowanie, zawsze możesz go zwrócić i odzyskać wydane pieniądze.

3.2/5 - (25 votes)

Może Ci się również spodoba